Dom bez kotla, tepelného čerpadla a komína?

Ako sme to dokázali?

 

 

Keď hovoríme o vyhriatom dome bez toho, aby mal kotol, alebo o príjemne chladnom dome v lete bez toho, aby mal klimatizáciu, ľudia krútia hlavou. Tajomstvo je ale v tom, že pasívny dom je sebestačný, efektívne využíva použité technológie vo svoj prospech a takto šetrí prírodné zdroje ako aj  finančné prostriedky majiteľa domu. V Hygge Homes tajnosti nerobíme - radi vám vysvetlíme, ako sme tieto ciele dosiahli cez náš koncept. V článku sa dočítate:

 

 

 

 

 

 

 

Nízke náklady zabezpečí kvalitná stavba

 

Na to, aby sme dokázali vymyslieť a postaviť dom bez kotla, tepelného čerpadla a plynovej prípojky sme museli použiť know-how pasívnych domov, najnovšie technológie a kvalitné materiály.

 

 

 

 

Teplo domova je chránené vonkajšou obálkou domu, teda stenami, oknami, strechou a podlahou. V štandardných nízkoenergetických domoch tieto hodnoty vychádzajú z minimálnych požiadaviek normy.

 

V pasívnom štandarde sa ale ide oveľa ďalej nad rámec nízkoenergetických noriem. Pasívny dom je v niektorých prípadoch aj o 70% úspornejší ako nízkoenergetický dom Porovnanie si môžete pozrieť tu.

 

Takýmto vylepšením obálky domu je možné dosiahnuť veľmi nízku spotrebu energie na vykurovanie. Štandardná spotreba v pasívnom dome vychádza na približne 10 W/m2 vykurovanej plochy. Pre ilustráciu, klasická 100 W žiarovka by takto stačila na vykúrenie miestnosti o ploche 10m2.

 

 

 

Nepotrebujeme drahé technológie a prípojky

 

V Hygge homes investujeme viac prostriedkov do skvalitnenia stavby, napríklad do hrubšej vrstvy tepelnej izolácie stien, strechy a podlahy. Taktiež používame izolačné trojsklá a dom je vzduchotesný. Vďaka tomuto prístupu nepotrebujeme používať drahé, neefektívne technológie s krátkou životnosťou a nemusíme budovať jednoúčelové prípojky.

 

 

Porovnanie efektívnosti vykurovania jednotlivých zdrojov tepla:

 

 

 

 

Efektívne a smart využívanie energií

 

Použitím elektrickej energie na vykurovanie pasívneho domu pri cca 85m2 úžitkovej plochy sú celkové náklady na vykurovanie elektrickým podlahovým kúrením cca 25€ mesačne.

 

 

 

 

Ročné náklady vychádzajú na približne 300 €, pričom cena realizácie takéhoto systému je aj o 80% nižšia ako pri štandardnom type vykurovania.

 

Elektrická energia v spojení so smart riadením prináša klientovi komfortné bývanie s mnohými výhodami:

 

       ✓     Rýchly nábeh systému
       ✓     Ovládanie kúrenia v každej izbe samostatne
       ✓     Automatická regulácia teploty v každej izbe samostatne podľa toho, koľko tepla do izby vchádza zo slnečnej energie
       ✓     Ovládanie a kontrola vykurovania cez telefón aj mimo domu
       ✓     Možnosť napojenia vykurovania na fotovoltaické panely domu
       ✓     Jednoduchosť systému, ktorá zabezpečuje bezúdržbový chod
       ✓     Doživotná záruka

 

 

Ak k podlahovému vykurovaniu pridáme rekuperáciu vzduchu s 90% účinnosťou dostaneme systém a kvalitu bývania, ktorá je neporovnateľná s konvenčnými systémami vykurovania a kvalitou bývania v štandardnom dome. O kvalite vnútorného prostredia a zdravom bývaní sa dočítate viac tu.

 

 

 

“V dome HYGGE HOMES bývate s mesačnými nákladmi na vykurovanie
 25 €/mes. a zabudnete na každoročné zvyšovanie cien energií!“ [HH]

 

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať: