Prečo sú domy HYGGE HOMES tak výnimočné?

 

 

 

My v HYGGE HOMES sa snažíme robiť veci stále lepšie a lepšie a neuspokojiť sa s priemerom. Posúvame hranice tradičného spôsobu výstavby a hľadáme nové možnosti použitia materiálov a technológií.

 

Vytvárame šťastný domov, v ktorom sa budete cítiť pohodlne, útulne a spokojne, kam sa vždy budete tešiť a radi vracať. Preto sú naše domy z prírodných materiálov, prúdi v nich čerstvý vzduch a sú plné svetla. Nie je nám jedno, v akom prostredí žijeme a čo zanecháme svojim deťom.

 

 

 

“Našu filozofiu a hodnoty presne vystihuje dánske slovo “hygge” - životný štýl vyjadrujúci pohodu, šťastie a relax v kruhu rodiny a priateľov.”

 

 

 

 

A preto sme sa už pri samotnom návrhu domu rozhodli, že musí byť výnimočný a musí prinášať svojim majiteľom hodnotu. Poďte sa s nami pozrieť, prečo sú teda naše domy HYGGE HOMES také výnimočné!

 

 

 

Objavte svet Hygge Homes

 

 

 

 

 

 

 

Dom, ktorý rastie s vami

 

 

 

“Aký veľký dom potrebujem,
aký veľký dom budem potrebovať v budúcnosti?”

 

 

 

Jednou zo zásadných otázok, ktoré ľudia riešia pri kúpe domu je, aký veľký dom chcem, potrebujem a aký ho budem chcieť a potrebovať v budúcnosti. Chcem mať rodinu, deti, hosťovskú izbu, či pracovňu, stretávať sa s kamarátmi a známymi a stále mať dostatok miesta.

 

Problém je, že pri štandardnom dome si to musí nový majiteľ rozmyslieť ešte pred tým, ako si ho kúpi, ešte pred tým, ako si ho postaví, lebo neskôr potreba jednej alebo dvoch izieb navyše už nebude možná alebo len veľmi ťažko realizovateľná rozsiahlymi stavebnými úpravami.

 

Preto sme pri riešení konceptu domu riešili práve túto zásadnú otázku. Chceli sme vytvoriť dom, ktorý sa od začiatku prispôsobuje svojim majiteľom, ktorý ich neobmedzuje, ale otvára im nové možnosti.

 

S HYGGE HOMES môžete začať miesto 2 izbového bytu s 2 - 3 izbovým rodinným domom, ktorý vieme veľmi jednoducho v budúcnosti rozšíriť o ďalšie 2 alebo 3 izby. Z menšieho rodinného domu 3+KK, sa môže v budúcnosti stať až 5 izbový s veľkou samostatnou kuchyňou, obývacou izbou a 3 kúpeľňami, s dostatočným priestorom pre všetky vaše potreby.  Konštrukcia a technológie domu sú na túto zmenu od začiatku pripravené.

 

 

 

Aké sú hlavné výhody rastúceho domu?

 

 

 

 

 

 

 

Dom na celý život

 

 

 

“ Kvalitná nehnuteľnosť ako investícia, ktorá sa neustále zhodnocuje. ”

 

 

Kúpa domu je jedna z najväčších finančných investícií a životných rozhodnutí, ktorú bežný človek robí maximálne raz, dva krát v živote a podľa toho treba k jej výberu pristupovať.

 

Na to, aby mala nová nehnuteľnosť v budúcnosti ešte vyššiu hodnotu, majú vplyv viaceré faktory:

 

 

 

Výber domu teda podlieha mnohým kritériám a dôležité je, aby bol majiteľ domu so svojim rozhodnutím dlhodobo spokojný a nemal potrebu ho o pár rokov zmeniť. Náš cieľ je, aby bol na svoj domov pyšný a rád zdieľal svoj priestor s blízkymi. My v Hygge Homes sme vytvorili dom, ktorý v čase nestarne a nestráca na hodnote, spĺňa tie najprísnejšie kritériá a spája ich dokopy tak, aby to bol dom na celý život.

 

 

 

 

Ekonomický a úsporný

 

 

 

" Technológia pasívnych domov je najvyšší štandard, ktorý reálne šetrí svojim majiteľom náklady! "

 

 

 

V HYGGE HOMES nepotrebujeme drahé technológie a prípojky, ale investujeme do kvalitnej stavby (konštrukcie), do hrubšej vrstvy tepelnej izolácie. Používame izolačné trojsklá a dom je takmer vzduchotesný, takže z neho neuteká teplo, ktoré využívame na vykurovanie!

 

Toto všetko sú princípy pasívneho domu, vďaka ktorým sú domy HYGGE HOMES až o 70% úspornejšie ako štandardné nízkoenergetické domy.

 

Takýmto vylepšením domu je možné dosiahnuť veľmi nízku spotrebu energie na vykurovanie. Štandardná spotreba v pasívnom dome vychádza na približne 10 W/m2 vykurovanej plochy. Pre ilustráciu, klasická 100 W žiarovka by takto stačila na vykúrenie jednej miestnosti o ploche 10m2!

 

Vďaka tomuto prístupu nepotrebujeme používať drahé, neefektívne technológie s krátkou životnosťou a nemusíme budovať jednoúčelové prípojky.

 

Navyše, počas životnosti stavby majiteľovi domu ušetríme za 20 rokov viac ako 20 000 €. A za 40 rokov až neuveriteľných 40 000 € len na vykurovaní!

 

Viac sa dočítate v článku: Porovnanie dvoch takmer nulových domov kategórie A0!

 

Keďže technológia pasívneho domu spĺňa, a v niektorých prípadoch až presahuje kritéria energetickej certifikácie pre takmer nulové domy, môžu všetci majitelia domov HYGGE HOMES požiadať o štátnu dotáciu vo výške až 8 000 euro! Pasívny dom je teda investícia s násobne vyššou mierou zhodnotenia v porovnaní s bežnou výstavbou.

 

 

 

 

Vyskladajte si Váš Hygge Home

 

 

 

Vyskladať dom

 

 

 

Zaujal Vás náš jedinečný projekt Hygge Homes a chceli by ste o ňom vedieť viac? Využite náš konfigurátor. V konfigurátore si viete veľmi jednoducho vybrať veľkosti domov, exteriér, interiér a naše doplnky a služby.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdravé, ekologické a udržateľné bývanie

 

 

 

„ Zdravie na prvom mieste “

 

 

 

Pri výbere materiálov použitých v domoch Hygge Homes sme okrem kvality dbali aj na to, aby boli čo možno najekologickejšie a najšetrnejšie k životnému prostrediu.

 

Napríklad pri tvorbe skladby stien domu sme do stien zakomponovali čo možno najmenej chemických látok, formaldehydov, lepidiel a bielidiel, ktoré by sa počas životnosti uvoľňovali do interiéru domu.

 

Ako sme docielili zdravé a ekologické bývanie?

 

 

 

 

 

Použitím kvalitných a ekologických materiálov zabezpečíme nielen dlhú životnosť stavby, ale hlavne zdravé, čisté a príjemné prostredie pre bývanie. Zdravé prostredie má pozitívny vplyv na celkovú kvalitu života, človek sa lepšie cíti, lepšie spí. Viac o tom, prečo by sme mali dbať na materiály, z ktorých je dom postavený a aký má vplyv kvalita vnútorného prostredia na naše zdravie, sa dočítate tu: Takto vytvárame kvalitné a zdravé prostredie v domoch Hygge Homes

 

Rešpektujeme životné prostredie a zodpovedný prístup k prírodným zdrojom. Preto použité materiály majú certifikát udržateľnosti a objem odpadu z výroby predstavuje iba neuveriteľné 3%.

 

Pri použití dreva a prírodných materiálov ako stavebného materiálu, získavame tiež ekologický element výstavby, ktorý zanecháva najmenšiu ekologickú stopu v životnom cykle domu.

 

 

 

 

Dom od oceňovaných architektov

 

 

TOITO ARCHITEKTI

 

Spolu s Ivanom a Tomášom sme sa pred piatimi rokmi pustili do neľahkého zadania, zhmotniť náš sen.

 

 

" Zadanie bolo jasné: vytvoriť rodinný dom, ktorý sa bude prispôsobovať potrebám majiteľa, bude spĺňať požiadavky modernej doby, ale zároveň vytvorí domov pre svojich obyvateľov."

 

 

Ivan a Tomáš vytvorili počas ich praxe desiatky projektov rodinných domov a tak presne vedeli, aké sú aktuálne potreby a trendy klientov a všetky svoje skúsenosti zúročili pri navrhovaní architektúry ako aj interiéru našich domov. Tak, aby vytvorili pohodlné, príjemné a bezstarostné bývanie nielen vo vnútri domu, ale práve v spojení so záhradou, či príjemným exteriérom. Pri správnom návrhu a umiestnení domu na pozemku majiteľ získa extra priestor na relax a naplno tak využije jeden z hlavných benefitov bývania v rodinnom dome.

 

 

Aké sú benefity kvalitnej architektúry?

 

 

TOITO ARCHITEKTI sú čerstvými laureátmi prestížnej Ceny za architektúru CE ZA AR 2019 v kategórií Rodinný dom a taktiež držiteľmi Ceny za architektúru CE ZA AR 2013 v kategórii Interiér.

 

 

 

 

 

 

 

Dom s pridanou hodnotou

 

 

V dnešnej dobe už nie je problém postaviť štandardný dom. Ťažšie však je, postaviť dom s pridanou hodnotou. Dom, ktorého hodnota bude v budúcnosti stále rásť. Na to, aby hodnota domu rástla, musí ponúkať niečo, čo iné domy neponúkajú.

 

V HYGGE HOMES rozmýšľame o bývaní práve takto. Rozmýšľame nad tým, ako ponúknuť klientom dom, ktorý bude mať pridanú hodnotu nielen dnes, ale aj v budúcnosti a to nielen s ohľadom na terajšieho majiteľa, ale aj s ohľadom na ďalších majiteľov, lebo len vtedy bude mať dom v budúcnosti rastúcu hodnotu.

 

 

Aký je dom s pridanou hodnotou?

 

 

 

 

 

Aký dom by ste si vybrali v budúcnosti Vy: štandardný alebo dom s pridanou hodnotou?”

 

 

 

 

 

Smart

 

 

Smart riešenia sa tešia veľkej obľube. Štandardná elektroinštalácia, kde každé zariadenie funguje samostatne, je klasika, ale vzájomná možnosť komunikácie týchto zariadení poskytuje neuveriteľné možnosti.

 

Zabudli ste vypnúť svetlo, chcete vyvetrať, nastaviť teplotu v dome, poliať záhradu či zatiahnuť žalúzie? Spravte to pokojne aj z práce.

 

Vďaka informáciám zo senzorov a informáciám o počasí a čase, vykonáva systém naprogramované úlohy. V dome sú všetky zariadenia vzájomne poprepájané a preto môžu spolu komunikovať.

 

Ako to vlastne funguje? Meteostanica na dome, informácie o počasí z internetu a aktuálne informácie o teplote v každej miestnosti. Všetky tieto zdroje využíva miniserver na to, aby dokázal riadiť vykurovanie, vzduchotechniku - rekuperáciu a vonkajšie žalúzie. Podľa Vašich preferencií systém prihliada na to, aby sa v každej miestnosti dosahovala nastavená teplota s použitím čo možno najmenšej spotreby energií na vykurovanie.

 

Na to, aby sa mohol dom v budúcnosti jednoducho prispôsobovať novým technológiám, musí byť dom pripravený už pri výstavbe. Dôležitou súčasťou smart riešenia je samotný software, ktorý sa neustále vyvíja a vylepšuje z dôvodu zvýšenia bezpečnosti a komfortu bývania. Jeho veľkou výhodou je možnosť jednoduchého UPDATE-u cez internet.

 

 
Aké riešenie ponúka Hygge Homes v smart technológiách?

 

 

 

Viac o fungovaní smart systému sa dozviete tu: Ako sa smart technológie dokážu postarať o váš domov?

 

 

 

 

Dom za 3 mesiace

 

 

Doba, keď výstavba rodinného domu trvala 2 roky a do výstavby sa zapájala celá rodina, je dávno za nami. Na trhu sú moderné technológie prefabrikácie, ktoré dokážu vyrobiť veľké časti domu vo výrobnej hale a takto pripravené doviezť na stavenisko. Takýmto spôsobom sa neuveriteľne zvyšuje kvalita stavby, ale aj samotnej realizácie.

 

V HYGGE HOMES používame technológiu a výrobné procesy nášho partnera, ktorý je na trhu viac ako 16 rokov a za tú dobu už vyrobil a postavil viac ako 160 drevodomov na Slovensku a v Rakúsku.

 

Na to, aby sme dokázali dom vyrobiť a postaviť za 3 mesiace, potrebujeme mať nastavené výrobné procesy a majstrov na jednotlivé profesie.

 

S Hygge Homes vám vďaka dlhoročným skúsenostiam a použitím nových technológii, dávame možnosť prejsť celým procesom plynulo a bez starostí. Sprevádzať Vás budeme od výberu pozemku, cez získanie stavebného povolenia, samotnú realizáciu výstavby, až po finálnu kolaudáciu a odovzdanie domu.

 

V porovnaní so štandardným domom je výstavba domu HYGGE HOMES rýchlejšia, zatiaľ čo záťaž na strane klienta je výrazne nižšia. Presvedčte sa sami: Aký je rozdiel medzi domami HYGGE HOMES a štandardne predávanými domami?

 

 

 

“S projektom HYGGE HOMES má klient dokonalý prehľad o celom procese
a jednoducho sleduje, ako projekt napreduje.“

 

 

 

 

Dom bez starostí

 

 

 

Bezúdržbovosť je kľúčovou vlastnosťou domov HYGGE HOMES. Stavbu ako aj technológie sme navrhli a vybrali s prihliadnutím na dlhú životnosť a bezstarostnosť ich používania.

 

Na trhu je momentálne mnoho technológií a riešení, z ktorých si môžeme vybrať. Ale je len veľmi málo tých, ktoré v budúcnosti nebudú vyžadovať starostlivosť, a o ktoré sa zvládne postarať aj samotný majiteľ domu.

 

 

Prečo je Hygge Home bez starostí?

 

 

 

 

„Dom bez starostí znamená viac času na seba a svojich blízkych“

 

 

 

 

Bývanie budúcnosti

 

 

Domy Hygge Homes sú od začiatku navrhované a projektované s ohľadom na trvalú udržateľnosť, od výberu materiálov, technológií, cez samotnú architektúru rastúceho domu, až po kvalitnú realizáciu, ktorá zabezpečí, že sa dom bude dať využívať dlhú dobu bez porúch a potrebných opráv.

 

Použitím technológie drevostavieb a prefabrikácie dokážeme dom vyrobiť a postaviť oveľa kvalitnejšie, ako je štandardom pri murovanej stavbe. Tým, že sme si zvolili cestu typového domu, máme možnosť neustáleho vylepšovania a skvalitňovania výroby a montážnych procesov, výberu ekologických materiálov a teda aj zvyšovania kvality a ekológie samotnej stavby.

 

Použitím smart technológií na riadenie domu dávame možnosť majiteľom domu pozrieť sa detailne na svoju spotrebu, na svoje správanie a ekologickú stopu, ktorú zanechávajú bežným používaním domu.

 

Vytvorením komunity ľudí, ktorí budú vlastniť technologicky a typologicky podobný dom, vieme v budúcnosti zbierať od majiteľov domov podnety na zlepšenie a tie zapracovať do nových domov, v prípade možností poskytnúť tieto vylepšenia aj jestvujúcim majiteľom domu, napríklad pomocou Upgradu softwaru. Čím viac sa bude komunita Hygge Homes rozrastať, tým kvalitnejšie a prepracovanejšie budú nami používané technológie a služby poskytované novým ako aj už jestvujúcim zákazníkom.  

 

 

V čom je Hygge dom pripravený na budúcnosť už teraz?

 

 

 

 

“HYGGE HOMES je bývanie budúcnosti, ktoré môžete zažiť už teraz!”

 

 

 

 

Doživotná záruka

 

 

 

Riešenie domu, unikátna technológia a vlastné technologické riešenia nám umožnili  použiť v dome podlahové elektrické vykurovanie, na ktoré majiteľ domu dostane doživotnú záruku.

 

 

Už žiadne:     

 

       ×     Servisné obhliadky

       ×     Nefunkčný kotol

       ×     Dlhý nábeh vykurovania

 

 

Ale dom, ktorý sa bezúdržbovo postará o vykurovanie sám a v prípade potreby ho viete ovládať priamo z pohodlia Vašej obývačky jedným prstom.

 

 
Okrem doživotnej záruky získa majiteľ domu:

 

            Rýchly nábeh systému
            Ovládanie a automatická regulácia kúrenia v každej izbe samostatne
            Ovládanie a kontrola vykurovania cez telefón aj mimo domu
            Možnosť napojenia vykurovania na fotovoltaické panely domu
            Jednoduchosť systému, ktorý zabezpečí bezúdržbový chod

 

 

 

 

Vyskladajte si Váš domov

 

 

 

Viac sa o našom jedinečnom projekte dozviete na našej stránke v prehľadnom konfigurátore, kde si z pohodlia domova máte možnosť vyskladať veľkosť domu, ako aj ďalšie detaily.

 

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, veľmi radi Vám ich zodpovieme osobne na stretnutí.

 

 

 

 

 

Vyskladať dom

 

 

 

 

 

" Buďte smart a myslite na budúcnosť. "
 

 

" Dohodnite si stretnutie s nami a my Vám predstavíme ďalšie dôvody,

 

prečo sú domy HYGGE HOMES tá najlepšia voľba na trhu. "

 

 

 

 

KONTAKT:

 

"Tešíme sa na stretnutie s Vami."

 

Ing. Ľuboš Vislocký, CEO

lubos.vislocky@hyggehomes.sk

+421 905 414 968

 

 

 

 

 

 

Čítajte ďalej:

 

Kvalitné a zdravé prostredie v domoch Hygge Homes

Dom bez kotla, tepelného čerpadla a komína?

Postavíme základy vášho domu na prvom stretnutí