Prečo sme sa rozhodli pridať k výzve MANIFEST 2020

 

 

 

 

MANIFEST 2020 o vplyve stavebníctva na životné prostredie.

 

"Klimatická kríza, ktorej sme súčasťou, nemá obdobu v histórii ľudstva. Významnú úlohu zohrávajú budovy a stavebníctvo, ktoré sú zodpovedné za takmer 40% globálných emisií oxidu uhličitého. Pokiaľ chceme zvrátiť negatívny vývoj ekologických podmienok na Zemi, bude potrebná zmena paradigmy správania sa všetkých účastníkov stavebného sektora.

 

Nemôžeme strkať hlavu do piesku a tváriť sa, že sa nás to netýka. Prístup "po nás potopa" nemôže zaujať nikto, komu záleží na budúcnosti ďalších generácií - nie nejakých vzdialených, ale priamo našich detí a ich detí.

 

Zdravé, príjemné a energeticky úsporné budovy na bývanie, prácu a oddych sú neoddeliteľnou súčasťou tejto budúcnosti a spoločenských ekosystémov. Máme už k dispozícii mnohé skvelé technológie a osvedčené postupy, vďaka ktorým môžeme navrhovať a stavať stále lepšie a lepšie. Teraz je len na nás všetkých, aby sme si stáli za tým, že chceme lepšie budovy, lepšie prostredie a lepší život.

 

Je skvelé, že sa k tejto iniciatíve pridali mnohí poprední slovenskí architekti, architektonické štúdiá aj stavebné firmy. Lebo spolu so zadávateľmi sú to oni, kto by mal určovať smer."

 

 

 

 

 

 

Naše hodnoty, náš pohľad na trvalú udržateľnosť.

 

 

Planétu máme len jednu. Cieľom celej spoločnosti by malo byť, nechať Zem, na ktorej sme sa narodili, pre ďalšie generácie (naše deti) minimálne v takom stave, ako nám ju nechali naši rodičia, ideálne ešte v lepšom!

 

Ak všeobecne nepristúpime každý jeden z nás k trvalo udržateľnému spôsobu každodenného života hneď teraz, tak nemôžeme očakávať, že sa niečo zmení k lepšiemu samo!

 

Preto sme si aj my v HYGGE HOMES na úplnom začiatku projektu stanovili trvalú udržateľnosť ako jednu z priorít pri navrhovaní celého konceptu. Našim dlhodobým cieľom je zabezpečiť, aby sme pri výstavbe domov používali prírodné zdroje s rozumom, šetrne a ekologicky.

 

Trvalú udržateľnosť za nás neurobí nikto iný, musíme začať od seba, projekt HYGGE HOMES je náš vklad k trvalo udržateľnému spôsobu života na Zemi.

 

 

 

Planétu máme len jednu a je na každom z nás, akú ju odovzdáme našim deťom!” [HH]

 

 

 

Viac o výzve sa dočítate tu: MANIFEST 2020

 

 

 

 

Čítajte ďalej:

 

Kvalitné a zdravé prostredie v domoch Hygge Homes

Dom bez kotla, tepelného čerpadla a komína?

Deň otvorených dverí vo výrobe 2019