Od roku 2021 skolaudujete dom len v pasívnom štandarde!

 

 

Zdravé bývanie v kvalitnom vnútornom prostredí s nízkou spotrebou energií. Od roku 2021 bude na Slovensku možné postaviť len domy, ktoré spĺňajú najprísnejšie štandardy Európskej únie. Vy sa ale už teraz môžete rozhodnúť pre stavbu kvalitného pasívneho domu s nami. V domoch Hygge Homes všetky podmienky spĺňame, viaceré dokonca presahujeme. Ďalej sa dočítate:

 

 

 

 

 

 

Od januára 2021 bude možné na Slovensku postaviť dom len v pasívnom štandarde

 

Podľa aktuálne platnej vyhlášky č. 364/2012 Z. z. bude možné na Slovensku od 1. 1. 2021 skolaudovať len dom postavený v energetickej triede A0, čiže budovu s takmer nulovou potrebou energie.

 

 

To znamená, že:

 

 

V pasívnych domoch Hygge Homes dosahujeme potrebu energie na vykurovanie menej ako 15 kWh/(m2.a), čím presahujeme požiadavky vyhlášky o viac ako 65%.

 

 

 

“Koncept domov Hygge Homes bol navrhnutý tak,
aby spĺňal tie najprísnejšie kritéria pre pasívny štandard,
čo radí naše domy medzi špičku v odbore.” [HH]

 

 

 

Porovnanie požiadaviek na pasívny a nízkoenergetický dom:

 

* viac ako 48% energie na vykurovanie sa v zimnom období získava zo slnečných lúčov

 

 

Aby sme dosiahli štandardy pasívneho domu uvedené v tabuľke, musí byť dom z technologického hľadiska postavený veľmi kvalitne. Materiály stien, podlahy a stropu, ktoré nás obklopujú v interiéri, majú vplyv na všeobecnú kvalitu vnútorného prostredia, musia preto spĺňať tie najvyššie kvalitatívne štandardy.

 

 

 

Kvalita vnútorného prostredia ako základ pre zdravé bývanie

 

Pri výbere materiálov použitých v domoch Hygge Homes sme okrem kvality dbali aj na to, aby boli čo možno najekologickejšie a najšetrnejšie k životnému prostrediu. Napríklad pri tvorbe skladby stien domu sme do stien zakomponovali čo možno najmenej chemických látok, formaldehydov, lepidiel a bielidiel, ktoré by sa počas životnosti uvoľňovali do interiéru domu.

 

Na kvalitu vnútorného prostredia majú vplyv nielen stavebné materiály, ktoré nás obklopujú, ale aj samotný nábytok a zariadenie domu. Viac o kvalite vnútorného prostredia sa dočítate tu.

 

Použitím kvalitných a ekologických materiálov zabezpečíme nielen dlhú životnosť stavby, ale hlavne zdravé, čisté a príjemné prostredie pre bývanie. Zdravé prostredie má pozitívny vplyv na celkovú kvalitu života, človek sa lepšie cíti, lepšie spí.

 

 

 

“Dosiahnutím štandardu pasívneho domu
ponúkame klientom dom s vysokou kvalitou vnútorného prostredia
a nízkymi nákladmi na bývanie.“ [HH]

 

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať: